چطور میتوام در مزایده ها شرکت کنم؟ آیا باید وجهی پرداخت کنم؟

شما با عضویت در سایت می توانید به صورت کاملاً رایگان در مزایدات شرکت نمایید. فقط در صورتی که در مزایده ها دچار تخلفات قبلی شده باشید حساب کاربری شما مسدود و از شرکت مجدد شما در مزایده های سایت جلوگیری به عمل خواهد آمد.

در مزایده بالاترین پیشنهاد را وارد کردم اما در لیست پیشنهادات، قیمت من کمتر از آنچه وارد کردم نشان داده شده. دلیل چیست؟

شما برای شرکت در مزایدات بایستی بالاترین مبلغی که برای آن کالا می خواهید پرداخت نمایید را وارد کنید. ولی این مبلغ وارد شده فقط برای خود شما مشخص است و سایر کاربران مبلغ واقعی شما را نمی توانند مشاهده کنند. سیستم به صورت اتوماتیک برای شما تا آن مبلغ پیشنهاد می دهد و در مزایده شرکت می کند. دلیل اینکه گاهی موارد قیمت وارد شده شما با آنچه در جدول سمت چپ نمایش داده می شود این است که کسی مبلغ واقعی شما را نبیند ولی به محض اینکه شخصی بعد از شما برای آن کالا پیشنهاد دهد، سیستم به صورت اتوماتیک از طرف شما در مزایده شرکت کرده و مبلغ بالاتر را وارد می نماید. البته این در صورتی است که شما مبلغی بالاتر از حداقل مجاز وارد نمایید. مزیت دیگر این سیستم این است که شما کالا را با حداقل قیمت خریداری می نمایید. مثال 1 : قیمت پایه کالایی 50 هزار تومان است و شما حاضر هستید تا 100 هزارتومان پرداخت کنید. پیشنهاد 100 هزارتومانی خود را وارد می کنید. در صورتی که شرکت کننده دیگری در مزایده شرکت نکرد شما با قیمت 50 هزارتومان برنده میشوید. مثال 2: قیمت پایه کالایی 50 هزار تومان است و شما حاضر هستید تا 200 هزارتومان پرداخت کنید و 200 هزار تومان پیشنهاد می دهید. در صورتی که شرکت کننده دیگری در مزایده شرکت کرد و قیمت 150 هزارتومان وارد کرد سیستم بصورت اتوماتیک شما را با 152.500 تومان (150.000 + 2.500 ضریب افزایش) تومان برنده مزایده می نماید.

چرا باید در ابتدا بالاترین پیشنهاد خود را در مزایده وارد کنم؟

سیستم به صورت اتوماتیک برای شما تا آن مبلغ پیشنهاد می دهد و در مزایده شرکت می کند و دیگر نیازی به چک کردن مداوم مزایده و پیشنهاد دیگران را نخواهید داشت. در صورتی که بالاترین پیشنهاد را داده باشید کالا را به قیمت پیشنهاد ماقبل آخر + ضریب افزایش قیمت خریدار می نمایید. این رقم کم تر از قیمتی است که پیشنهاد داده اید.

به محض اینکه پیشنهاد خود را وارد میکنم سیستم پیغام می دهد شخص دیگری بالاتر از شما پیشنهاد داده است. چرا؟

در صورتی که شرکت کننده دیگری قبل از شما در مزایده پیشنهاد بالاتری وارد کرده باشد سیستم بعد از ثبت پیشنهاد شما، از طرف آن کاربر به صورت اتوماتیک در مزایده شرکت کرده و پیشنهاد آن شرکت کننده را نسبت به پیشنهاد شما بصورت اتوماتیک افزایش داده و پیغام می دهد شخص دیگری بالاتر از شما پیشنهاد داده است. بنابر این امکان دارد این مرحله در چند بار تکرار شود تا پیشنهاد شما بالاتر از آخرین پیشنهاد طرف مقابل باشد. پیشنهادات اتوماتیک بصورت نارنجی رنگ نمایش داده می شوند.

بعد از دادن پیشنهاد از کجا متوجه شوم که برنده مزایده شدم؟

پس از پایان زمان مزایده سیستم بصورت خودکار برای برنده مزایده ایمیل و اس ام اس ارسال میکند تا نسبت به پرداخت وجه کالا اقدام نمایند.

چگونه متوجه شوم که کسی پیشنهاد بالاتری نسبت به من داده است؟

در صورتی که کسی پیشنهاد قیمت بالاتر از شما وارد نماید سیستم به صورت خودکار ایمیلی برای شما ارسال می نماید تا در صورت تمایل به صفحه کالا وارد شوید و پیشنهاد بالاتری وارد نمایید.

بعد از مزایده چقدر زمان دارم وجه کالا را پرداخت کنم؟ در صورتی که پرداخت نکنم چه اتفاقی می افتد؟

طبق قوانین سایت شما حداکثر 48 ساعت مهلت پرداخت وجه مزایده را خواهید داشت. در صورتی که وجه کالا را طی 48 ساعت پرداخت نکنید مجاز به شرکت در سایر مزایدات نمی باشید و فروشنده مجاز است تا کالا را به سایر شرکت کنندگان مزایده بفروش برساند.

در مزایده برنده شدم و از خرید کالا منصرف شدم در این صورت چه اتفاقی‌ می‌افتد؟

در صورتی که وجه کالا پس از اتمام مزایده طی 48 ساعت پرداخت ننمایید، سیستم بصورت خودکار از شرکت شما در سایر مزایدات جلوگیری به عمل می آورد.

قیمتی را به اشتباه در مزایده وارد کردم. چطور می‌توانم پیشنهادم را کنسل کنم؟

درصورتی که قیمت اشتباه در مزایده وارد کرده اید می بایست در اسرع وقت با پشتیبانی سایت آف گیل تماس گرفته و نسبت به حذف پیشنهاد اقدام نمایید. در صورت اتمام مزایده هیچ گونه عذری پذیرفته نیست و شما می بایست وجه کالا را پرداخت نمایید.